przejdź do treści

Teatr Tańca - WYCHODZIMY. OD POCZĄTKU "Mufmi" Teatr Tańca

Tłumacz Polskiego Języka Migowego dostępny codziennie w MIK

Data Godzina Miejsce

Wychodzimy. Od początku

PREMIERA spektaklu Aleksandry Bożek-Muszyńskiej

Punktem wyjścia do pracy nad spektaklem był temat szeroko pojętej tradycji w bardzo subiektywnym ujęciu. Choreografka, wspólnie z performerkami zgłębiła temat, zadając im pytanie: czym jest dla nich tradycja w miejscu, w którym się znajdują? Jak dalece tradycja miesza się z przyzwyczajeniem? Czy są jej świadome i czy jest im potrzebna?

Wspólnie stworzyły bardzo osobiste ruchowe definicje, na które składają się zlepki wspomnień i skojarzeń. Efektem tych poszukiwań jest zbiór onirycznych obrazów i sytuacji, które przeplatają się wzajemnie i zabierają widza w abstrakcyjną podróż.

Koncepcja i reżyseria: Aleksandra Bożek-Muszyńska

Choreografia: Aleksandra Bożek-Muszyńska wraz z zespołem | Opieka artystyczna: Anna Piotrowska | Kreacja i wykonanie: „Mufmi" Teatr Tańca w składzie: Dorota Dunder, Ilona Przeciszewska-Zamojska, Tańca Agata Smolich, Aleksandra Wierzbicka, Joanna Żurawska-Federowicz | Muzyka: collage

Czas trwania: 30 minut

Opieka artystyczna: Anna Piotrowska i Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte"

* * *

„Mufmi" to autorski teatr Anny Piotrowskiej, który istnieje już blisko 20 lat w Warszawie (założony w 1995 r.). W przeciągu tych lat rozwijało tam swoje talenty blisko 70 osób, które stały się osobowościami działającymi aktywnie w obrębie sztuki tańca, teatru, performansu, sztuk wizualnych, działań społeczno-animacyjnych, czy też w formie aktywnej widowni. Są to profesjonalni tancerze i aktorzy. Przez prawie 20 lat teatr związany był z Klubem Dowództwa Garnizonu Warszawa i dzielnicą Mokotów.

„Mufmi" jest rodzajem działań twórczych i marką wypracowaną przez Annę Piotrowską w obrębie tańca i teatru tańca. Ważne w pracy twórczej Piotrowskiej jest otwarcie na kreację i proces. Specyficzny język, który odkrywa i którego używa buduje twór artystyczny zwany Mufmi. Jest to język, który czerpie z tańca, teatru, gestu, absurdu i abstrakcji.

Od ponad dwóch lat koordynatorem ds. artystycznych i instruktorem Mufmi Teatru Tańca jest wieloletnia tancerka teatru - Aleksandra Bożek-Muszyńska. Spektakl Wychodzimy. Od początku powstał w ramach współpracy Fundacji Rozwoju Tańca „Eferte" oraz Mazowieckiego Instytutu Kultury.

Koordynator: Magdalena Chabros (MIK), tel. 22 586 42 04.

 

system dostarczany przez © biletyna.pl 2006-2022

do góry