przejdź do treści

Space of Jazz - Wyleżoł / Mika „Loud Silence”

Tłumacz Polskiego Języka Migowego dostępny codziennie w MIK

Data Godzina Miejsce
29 marca 19:00 Mazowiecki Instytut Kultury informacje

Pianista Piotr Wyleżoł i gitarzysta Szymon Mika to artyści należący do najwybitniejszych muzyków jazzowych w Europie. Współpracują ze sobą od wielu lat, przemierzając sceny Polski i świata w swoich autorskich projektach i składach innych artystów, m.in. z Jeff Ballard, Yumi Ito, Andy Middleton, Dayna Stephens i wielu innych. Na albumie „Loud Silence" w kameralnym, intymnym formacie i akustycznym brzmieniu fortepianu i gitary prezentują muzykę autorską silnie zakorzenioną w nurcie szeroko pojętego jazzu, nadając jej swoje unikalne brzmienie i charakter. Na płycie znalazły się też jedne z najbardziej znanych standardów jazzowych wszech czasów: Take Five oraz Stella by Starlight w wyjątkowej interpretacji. Kompozycje są również punktem wyjścia do spontanicznych i zaskakujących improwizacji, które ukazują intuicyjne wręcz porozumienie pomiędzy artystami.
Artyści sami dołączyli komentarz do płyty „Loud Silence”
„Przedstawiamy Państwu szczególną dla nas płytę. Płytę, która kumuluje i wyraża wiele emocji, obaw i nadziei towarzyszących nam podczas pandemii Covid w 2020-2021 roku. Wówczas powstała większość kompozycji, a domowe muzykowanie w trakcie lockdown'u i niepewności o jutro z pewnością pomagało nam przejść przez ten trudny dla artystów czas. Swoisty czas „próby", spojrzenia w głąb siebie i refleksji nad rolą i znaczeniem muzyki w naszym życiu."

Piotr Wyleżoł - fortepian
Szymon Mika - gitara

O Space of Jazz
Cykl koncertów Space of jazz organizowanych przez Mazowiecki Instytut Kultury prezentuje czołowych polskich muzyków poruszających się w nurcie jazzu. Każdy z nich to okazja zobaczenia artystów w wyjątkowej przestrzeni przy ul. Elektoralnej 12, której kameralna atmosfera daje szansę na wymianę energii między muzykami a publicznością.

Dostępność:
Pętla indukcyjna

 

system dostarczany przez © biletyna.pl 2006-2023

do góry