przejdź do treści

Portrety Choreograficzne - Michał Góral

Tłumacz Polskiego Języka Migowego dostępny codziennie w MIK

Data Godzina Miejsce

CENTRALNA SCENA TAŃCA
PORTRETY CHOREOGRAFICZNE – Michał Adam Góral

PORTRETY CHOREOGRAFICZNE, to projekt poświęcony prezentacji współczesnych choreografów polskich i przybliżenia ich sylwetek szerszemu odbiorcy. Każdy z zaproszonych artystów, reprezentujących różnorodne formy i techniki tańca, sam decyduje w jakiej formie chce zaprezentować swój Autoportret na scenie. Każde wydarzenie tego cyklu jest premierą i każde jest niepowtarzalne. Wszystkie spektakle są rejestrowane i będą udostępniane w przyszłości szerszej publiczności, ponieważ chcemy udokumentować i zachować te wieczory. Po każdym spektaklu zapraszamy widzów na moderowane spotkanie z artystą.

Tym razem przedstawiamy Portret Choreograficzny Michała Adama Górala.
Michał Adam Góral - tancerz, performer, młody choreograf, nauczyciel. Absolwent prestiżowej uczelni Codarts Rotterdam University for the Arts w Holandii.

W latach 2016 - 2019 tancerz teatru Compagnie THOR w Brukseli. Tańczył w spektaklach takich choreografów jak : Bill T. Jones (USA), Jiří Kylián (Holandia), Marthy Graham (USA), Giulii Mureddu (Włochy), Jana Linkensa (Holandia), Lucasa Jerviesa (Australia), Ivanhoe Chun-ho Lam (Chiny), Thoma Stuarta (Holandia), Edersona Rodriguez Xavier (Brazylia), Thierry Smiths ( Belgia). Występował na wielu festiwalach w Polsce i za granicą. W Polsce, współpracował z Teatrem Tańca Test, Stowarzyszeniem Sztuka Nowa, Teatrem Tańca Caro, B'cause Dance Company, Warszawską Operą Kameralną, Teatrem Tańca Zawirowania, Teatrem Komedia.

Jako movement director stworzył materiał ruchowy do gry wydanej przez Sony nakonsolę Playstation -„Bound" nagrodzoną m. in. Paszportem Polityki, kilka choreografii do reklam oraz teledysków artystów takich jak Ralph Kamiński, Baash, Wishlake, Łąki Łan. Wyreżyserował nagradzane na konkursach solo „N°2, spektakl „Waterfallin", pokaz „Bolero” na warszawskiej Nocy Tańca, spektakl „Quo Tendis", który miał premierę w warszawskim teatrze Prochownia, solowy performance taneczny „Hippocampus” i duet „Uncommodum”. Jego ostatnia autorska premiera - spektakl „BLUSH” - wyprodukowany przez Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, spotkała się z bardzo dobrym uznaniem krytyków i publiczności.

Bilety: 20zł

Dostępność:

  • pętla indukcyjna

 

system dostarczany przez © biletyna.pl 2006-2023

do góry