przejdź do treści

The Pau & Bajzel. Konopnicka

Tłumacz Polskiego Języka Migowego dostępny codziennie w MIK

Data Godzina Miejsce

Zapraszamy wszystkich miłośników rockowego grania i poezji na niebanalne wydarzenie: koncert alternatywnej, punkowej artystki The Pau oraz niespokojnego, artystycznego ducha – Piotra Bajzla Piaseckiego prezentujących twórczość inspirowaną wierszami Marii Konopnickiej. To nieoczywiste połączenie punk rocka z XIX-wieczną poetką przesycone jest nieoczekiwaną współczesnością poezji Konopnickiej, autorki szerokiej grupie odbiorców znanej głównie z podniosłej Roty i baśniowej Sierotki Marysi.

Nieoczywiste połączenie punk rocka z XIX-wieczną poetką przesycone jest nieoczekiwaną współczesnością poezji Konopnickiej

Muzyka duetu stworzonego na potrzebę jednego koncertu jest niepokorna, radykalna w ocenie rzeczywistości i naznaczona absolutną niezależnością. Konopnicka wzbudzała kontrowersje i wywoływała polemikę, pisała wiersze tematycznie śmiałe i narracyjno subtelne. Jej wiersze będące pokłosiem pobytu we Francji i Włoszech należą do najlepszych osiągnięć poezji współczesnej. W połączeniu z bezkompromisowym i nonkonformistycznym podejściem The Pau i Bajzla tworzą mieszankę nieoczywistą i zaskakującą dając przestrzeń na ekstremalne doznania. Szalony projekt.

Koncert z premierowymi utworami zostanie zarejestrowany, a w 2023 roku zasili kolekcję koncertów Elektry uwiecznionych na płytach winylowych. Płyta winylowa dostępna będzie w Czytelni Elektra, wprowadzona również do szerszej sprzedaży i dystrybucji.

The Pau
To realizacja punkowej idei „zrób to sam” – jednoosobowy projekt Pauliny Dudek, bezkompromisowej młodej kobiety, która komponuje, robi bity, gra na gitarze, pisze i śpiewa teksty. W ciągu ostatnich czterech lat zagrała kilkaset koncertów głównie na squatach i alternatywnych festiwalach w Polsce, Niemczech, Norwegii, Hiszpanii, Portugalii, Czechach i wielu innych.

Piotr Bajzel Piasecki
Muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów. Bajzel zagrał ponad 200 koncertów w kraju i za granicą. Towarzyszył też na trasach różnych zespołów m.in.: Lao Che, Pogodno, Kasia Nosowska, Baaba, Tymon&Transistors. Występował na festiwalach takich jak Heineken Opener, Off-Festiwal czy SXSW w Austin (USA). Klip do piosenki „Window” promujący pierwszy album „Bajzel” [Biodro Records, 2008], który został zrealizowany w San Francisco, otrzymał nagrodę na Yach Film Festiwal 2008 za najlepszą reżyserię. Piosenka „Window” znalazła się również na składance amerykańskiej edycji Woodstock Film Festival 2008. W 2010 roku klip do piosenki „Nie Znikaj” został uhonorowany nagrodą Grand Prix na festiwalu Yach Film 2010. Piosenki Bajzla można usłyszeć również na polskich składankach takich jak „We Are From Poland Vol.2”, „AlternativePop Vol.1” czy „OffSesje 1” (nagranej w studiu radiowej Trójki im. Agnieszki Osieckiej).

Projekt Elektra. Na żywo
To seria wydawnicza prezentująca zapisy koncertów, odbywających się w Mazowieckim Instytucie Kultury, w ramach działań Czytelni. Zakłada promocję nowych form wyrazu artystycznego również w kontekście synergii muzyki i literatury i przybliża twórczość artystów mniej znanych lub zapomnianych. Cykl zainaugurowała płyta uwieczniająca występ dwóch stołecznych zespołów kuzugo i ŻAL, drugi tytuł z serii to płyta Sambora Dudzińskiego ze specjalnym programem poświęconym twórczości Cypriana Kamila Norwida.

Dostepność:
Pętla indukcyjna (dla osób słabosłyszących)

 

system dostarczany przez © biletyna.pl 2006-2023

do góry