przejdź do treści

ŚRÓD PN.– spacer architektoniczny z Czytelnią Elektra

Tłumacz Polskiego Języka Migowego dostępny codziennie w MIK

Data Godzina Miejsce

Czytelnia Elektra i Fundacja Centrum Architektury zapraszają na dwa spacery autorskie towarzyszące premierze książki ŚRÓD PN. Ilustrowany atlas architektury Śródmieścia Północnego z wyborem i tekstami Michała Kempińskiego i Ewy Ziajkowskiej. Będzie to okazja do poznania okolic Mazowieckiego Instytutu Kultury, spojrzenia na budynek i jego okolice z innej, niecodziennej perspektywy, odkrycie tajemnic i zakamarków Śródmieścia Północnego.

Każdy spacer zakończy się i rozpocznie w Czytelni Elektra, w Mazowieckim Instytucie Kultury, a poprowadzą je autorzy publikacji. Będzie też okazja do zadania pytań, kupienia atlasu i zdobycie autografu autorów. Wypowiedzi podczas spaceru będą tłumaczone na PJM.

Pierwszy spacer odbędzie się 17 maja. Będzie okazją do zaprezentowania odnowionej fasady Mazowieckiego Instytutu Kultury. Przyjrzymy się też budynkowi od wewnątrz, omówimy jego architekturę i otoczenie.

7 czerwca wybierzemy się trochę dalej. Przyjrzymy się Hali Gwardii i Hali Mirowskiej, dowiemy się na czym polega wyjątkowość tych dwóch budynków i otoczenia.

Spacery rozpoczynają się o godzinie 18.00 w Czytelni Elektra, w Mazowieckim Instytucie Kultury.

ŚRÓD PN. Ilustrowany atlas architektury Śródmieścia Północnego

ŚRÓD PN. Ilustrowany atlas architektury Śródmieścia Północnego to siódmy ilustrowany atlas warszawskiej architektury nakładem Centrum Architektury. Obejmuje obszar warszawskiego śródmieścia rozciągający się na północ od Alej Jerozolimskich. Granicą północną jest zbudowana po wojnie Trasa W-Z, od wschodu Skarpa Warszawska i zabudowa staromiejska, a od zachodu aleja Jana Pawła II. Atlas przedstawia 76 budynków, założeń i detali architektonicznych, pomników i rzeźb znajdujących się na tym terenie. Każdemu obiektowi towarzyszy syntetyczna ilustracja i krótki opis w języku polskim i angielskim. Prezentacje architektury poprzedzone są dwujęzycznym wstępem z zarysem historii dzielnicy.

Koncepcja, projekt i skład: Magdalena Piwowar. Wybór i tekst: Michał Kempiński, Ewa Ziajkowska. Rysunki: Kamila Doniec, Maciej Drążkiewicz, Mateusz Gryzło, Maria Łomiak, Peter Łyczkowski. Mapa: Ryszard Piwowar. Redakcja: Jolanta Pieńkos, Korekta: Urszula Drabińska. Konsultacja merytoryczna: Leszek Piskowski. Tłumaczenie: Zofia Sochańska, Bartek Kumor. Redaktorka prowadząca: Agnieszka Rasmus-Zgorzelska. Wydawca: Centrum Architektury 2021.

 

system dostarczany przez © biletyna.pl 2006-2022

do góry