przejdź do treści

Open Sound - MEEK, OH WHY?

Tłumacz Polskiego Języka Migowego dostępny codziennie w MIK

Data Godzina Miejsce
23 maja 19:00 Mazowiecki Instytut Kultury
BILETY

MEEK, OH WHY?

Mikołaj Kubicki – lider i założyciel zespołu Meek, Oh Why?.
Autor tekstów, wokalista i trębacz. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie.
W twórczości Meek, Oh Why? słuchacz odnajdzie dwa, z pozoru przeciwstawne, pierwiastki: tętniące życiem miasto, młodość we współczesnym ujęciu, komentarz do aktualnych zjawisk i wydarzeń, ale także elementy romantyzmu, liryki i myśli utopijnej. Mikołaj Kubicki żartobliwie określa swoje kompozycje jako romantyczno-funeralne.
To połączenie buduje wyjątkową narrację, w której słuchacz ma wrażenie, że pozostaje w momencie teraźniejszym, jednocześnie udając się w melancholijną, liryczną podróż.
Zespół Meek, Oh Why? zadebiutował w 2015 roku minialbumem Księżniczka i buc, który ukazał się nakładem kultowego wydawnictwa Asfalt Records. W 2016 roku wytwórnia wydała kolejny album Meek, Oh Why? Miło było poznać. Rękopisy nie płoną (EP, 2017 rok) oraz Płyta rodzaju (self-publishing, 2018 rok) to kolejne wydania artysty, które spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem krytyków i publiczności.
Prawdziwym przełomem dla zespołu okazał się wydany w 2019 roku album Zachód (wyd. Asfalt Records), na którym gościnnie w tytułowym utworze wystąpiła Sarsa oraz trio Hyper Son.
W warstwie muzycznej obecne są zarówno dobrze znane słuchaczom synthowe brzmienia, jak i elementy hip-hopu przeplatane jazzowymi improwizacjami, które tworzą spójną i energetyczną całość.
Warstwa tekstowa to współczesny storytelling – Meek, Oh Why? opowiada historie, prowokuje do refleksji, gra słowem i błyskotliwie operuje ironią – udowadnia, że słowo rymowane może stanowić twórczość poetycką, której interpretacji podejmuje się słuchacz. Mikołaj Kubicki o swojej relacji ze słowem: Słowo jest zwierciadłem, które nie odstępuje mnie na krok w moim życiu, jedynie jeśli sztuka tego wymaga, zwierciadło staje się wklęsłe lub wypukłe.

Meek, Oh Why? to projekt, który mimo młodego składu zadziwia dojrzałością – zarówno muzyczną, jak i dojrzałością przekazu. Wyprzedawane koncerty mówią same za siebie – niesamowita atmosfera, charyzma na scenie i fantastyczny kontakt z publicznością powodują, że spotkanie z Meek, Oh Why? jest niezwykłym doświadczeniem.

MEEK, OH WHY? w składzie:
Mikołaj KUBICKI – wokal, trąbka
Mateusz HULBÓJ -wokal, elektronika
Maciej PORADA - syntezator
Wawrzyniec TOPA – gitara basowa, syntezatory basowe
Karol SZCZYGIEŁ – pad perkusyjny, elektronika

Dostępność: Pętla indukcyjna
Miejsca dla osób poruszających się na wózkach

 

system dostarczany przez © biletyna.pl 2006-2022

do góry