przejdź do treści

Scena Młodego Widza - O Wilku i Czerwonym Kapturku

Tłumacz Polskiego Języka Migowego dostępny codziennie w MIK

Data Godzina Miejsce

Teatr Lalki i Aktora ,,KUBUŚ” /Autorka: Marta Guśniowska/ Występują: Ewa Lubacz, Andrzej Matysiak, Małgorzata Oracz

Zapraszamy na kolejny, rodzinny spektakl do Mazowieckiego Instytutu Kultury. Tym razem spotkamy się z Wilkiem i Czerwonym Kapturkiem. Czy ta napisana na nowo, stara bajka ma szansę zakończyć się tak, jak jej klasyczna wersja, którą opowiadali nam nasi rodzice i dziadkowie? Przekonajcie się sami.

Sztuki Marty Guśniowskiej są zwykle mądre, ciepłe i bardzo dowcipne. Autorka lubi przetwarzać powszechnie znane, baśniowe wątki, zaprzeczać myślowym schematom. Tak jest i tym razem, w bajce "O Wilku i Czerwonym Kapturku".

Kapturek nie jest grzeczną, dobrze ułożoną dziewczynką. Ma humory, dyskutuje z samym, przedstawiającym tę opowieść Narratorem i zdziwicie się, ale wcale nie lubi chodzić do Babci! Wilk to uzależniony od Mamy życiowy nieudacznik, który mimo nie najmłodszego wieku nie nauczył się jeszcze polować. I zamiast budzić strach, wywołuje w lesie tylko śmiech. Babcia natomiast ma wyraźną słabość do Leśniczego i… nie tylko.

Najważniejsze jednak jest to, że bohaterowie Guśniowskiej (i pozytywni, i negatywni), mimo swych wad, w gruncie rzeczy mają dobre serca i potrafią cieszyć się życiem.

Czas trwania: 45 minut
Spektakl dla dzieci: od 3. roku życia

Bilety w cenie 20zł.

Dostępność:

  • pętla indukcyjna

Po spektaklu zapraszamy na warsztaty plastyczno-teatralne!
Zapisy: kasa@mik.waw.pl

Podczas warsztatów wykonamy fantazyjne maski!
Do zabawy zapraszamy wszystkich, którzy lubią nieskrępowane plastyczne zabawy, nie boją się tworzyć „czegoś z niczego”, potrafią wykorzystywać wyobraźnię i dobry humor.

Warsztaty poprowadzi Ania Woźniak, animatorka kultury, edukatorka, opowiadaczka.

 

system dostarczany przez © biletyna.pl 2006-2024

do góry