przejdź do treści

Swing Club - KOBIECA STRONA SWINGU - With love to Ella Fitzgerald

Tłumacz Polskiego Języka Migowego dostępny codziennie w MIK

Data Godzina Miejsce

Swing Club - KOBIECA STRONA SWINGU - With love to Ella Fitzgerald

Królowa Jazzu, Pierwsza Dama Piosenki. Od lat 50-tych do 70-tych uznawana za najlepszą wokalistkę w Stanach Zjednoczonych. Wspaniała i jedyna Ella Fitzgerald! W programie koncertu znajdą się najczęściej wykonywane przez nią kompozycje. Będzie to wyjątkowa podróż do ery swingu i doskonały wybór ponadczasowych melodii w stylowych aranżacjach Artura Jurka, Marka Jurskiego i Henryka Wieczyńskiego. Pośród innych charakterystycznych dla Elli utworów, usłyszymy przeboje takie jak "You'll Have To Swing It (Mr. Paganini)" - utwór, w którym po raz pierwszy zastosowała elementy śpiewu techniką scat, "A -Tisket A-Tasket" - przebój, który po raz pierwszy pozwolił jej dostać się na szczyt listy przebojów z orkiestrą Williama "Chick" Webba, "Mack The Knife" - za który Królowa otrzymała 2 nagrody Grammy, "It Don't Mean A Thing" - z upodobaniem wykonywany przez Ellę z orkiestrą Duke'a Ellingtona, "Caravan" - utwór początkowo instrumentalny a po raz pierwszy wykonany ze słowami właśnie przez Pierwszą Damę Piosenki.

Solistka zespołu – Krystyna Durys - opowie o życiu swojej idolki, poprowadzi nas ścieżką kariery Elli Fitzgerald, przybliży realia pełnej wdzięku i elegancji, złotej ery swingu.

Zespół Krystyny Durys tworzą jedni z najlepszych polskich muzyków z ogromnym dorobkiem scenicznym. Artyści swoim kunsztem i prezencją wprowadzają publiczność w magiczną atmosferę amerykańskiej muzyki rozrywkowej od lat 30-tych do 60-tych ubiegłego wieku.

Wykonawcy
SEPTET KRYSTYNY DURYS
Krystyna Durys - śpiew
Paweł Hulisz - trąbka/ flugehorn,
Marcin Janek - saksofony/ klarnet,
Adam Wiśniewski - puzon,
Marek Jurski - fortepian,
Jarosław Stokowski - kontrabas,
Adam Zagrodzki - perkusja

Anna Markowska – prowadzenie koncertu

Krystyna Durys (wokalistka). Laureatka I nagrody "Złota Tarka" w konkursie wokalnym na "44. Międzynarodowym Festiwalu Jazzu Tradycyjnego" w Iławie. Laureatka 2. miejsca w kategorii "Nowa Nadzieja", nominowana również w kategorii "Wokalistka Roku" ankiety "Jazz Top 2016" miesięcznika "Jazz Forum". Nominowana do Grand Prix "Łódzkiego Stowarzyszenia Miłośników Jazzu" w kategorii "Nadzieja Melomanów 2016". W 2016 r. wydała swój pierwszy album pt. "Tribute To Ladies Of Jazz", który uzyskał 5 miejsce w kategorii "Polska Płyta Jazzowa Roku 2016" w plebiscycie magazynu "Jazz Press" i nominację w kategorii "Album Roku 2016" w ankiecie "Jazz Top" miesięcznika "Jazz Forum".

Paweł Hulisz (trębacz). Solista Capelli Gedanensis. Pierwszy trębacz Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie. Pierwszy trębacz Orkiestry Symfoników Gdańskich. Pierwszy trębacz Teatru Muzycznego w Gdyni im. D. Baduszkowej. Założyciel i lider zespołu Sanacja i Tubicinatores Gedanenses.

Marcin Janek (saksofonista, klarnecista). Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku jazz i muzyka estradowa w klasie saksofonu Macieja Sikały. Współpracował z artystami takimi jak: Judy Carmichael (USA), Leszek Możdżer, Filip Wojciechowski, Ewa Uryga, Ewa Bem, Grażyna Łobaszewska, Kamil Bednarek. Jest liderem Extradition Quintet oraz członkiem A-freak-an Project Wojciecha Staroniewicza, Jan Konop Big Band.

Adam Wiśniewski (puzonista). Pierwszy puzonista orkiestry Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Za płytę "In The Rhythm Of Chopin" nagraną z zespołem Eljazz Big Band otrzymał Platynową Płytę. Współpracował i współpracuje m.in. z zespołami: Rama 111, Seaside Dixieland Emila Kowalskiego, Big Band Gdańsk Jerzego Partyki i Alex Band Aleksandra Maliszewskiego.

Marek Jurski (pianista, aranżer, kompozytor). W latach 1974-1985 pracownik naukowo-dydaktyczny Akademii Muzycznej w Gdańsku. Autor artykułów z dziedziny polskiej muzyki współczesnej. Jego prace w tym zakresie zostały uwzględnione w opracowaniu hasła: „Henryk Mikołaj Górecki” w najnowszej Encyklopedii Muzycznej PWM.

Jarosław Stokowski (kontrabasista). Ukończył Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku . Współpracował z Orkiestrą Sinfonia Varsovia, Płocką Orkiestrą Symfoniczną, Filharmonią Bałtycką, Elbląską Orkiestrą Kameralną, Polską Filharmonią Kameralną Sopot czy Orkiestrą Symfoników Gdańskich. Współpracuje z Teatrem Muzycznym w Gdyni oraz Teatrem Miniatura. Koncertował i nagrywał z World Orchestra Grzecha Piotrowskiego. Jest członkiem Zagan Acoustic, Meadow Quartet, Adam Wendt Acoustic Set.

Adam Zagrodzki (perkusista, edukator). Laureat indywidualnych nagród na festiwalach „Blues nad Bobrem”, „Solówka”, „Bluesroads”. W latach 1994-2003 członek Zespołu Estradowego Marynarki Wojennej „Flotylla”, następnie członek zespołów „Detko Band”, ”Vo-kool-ski” i „Zajazd”. Współpracował z Ireną Jarocką, Tadeuszem Drozdą, Andrzejem Rosiewiczem.

Bilety: 25 zł

Dostępnośc:

  • pętla indukcyjna

 

system dostarczany przez © biletyna.pl 2006-2022

do góry