przejdź do treści

KINOSFERA: Ptaki śpiewają w Kigali / dyskusja+film

Tłumacz Polskiego Języka Migowego dostępny codziennie w MIK

Data Godzina Miejsce

15 listopada zapraszamy Państwa na kolejne spotkania w ramach cyklu Kinosfera. Tym razem przygotowaliśmy film Ptaki śpiewaja w Kigali w reżyserii Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauzego. Seans zaczniemy dykusją z udziałem reżyserki oraz Aleksandry Chrzanowskiej.

O Kinosferze:

Kinosfera to projekcje filmów z audiodeskrypcją dla osób z niepełnosprawnością wzroku, z napisami dla niesłyszących oraz pętlą indukcyjną dla osób słabosłyszących. Dyskusja po filmie tłumaczona jest na polski język migowy.

Ptaki śpiewają w Kigali

Reżyseria i scenariusz: Krzysztof Krauze, Joanna Kos-Krauze
Zdjęcia: Krzysztof Ptak, Wojciech Staroń, Józefina Gocman,
Muzyka: Paweł Szymański
Produkcja: Kosfilm,
Występują: Jowita Budnik, Eliane Umuhire, Witold Wieliński i in.
Czas trwania: 113 min.

Jest rok 1994. Po tym, jak w Kigali zestrzelono samolot prezydenta Rwandy, trwają rozruchy między plemionami Tutsi i Hutu. W ciągu trwających stu dni czystek z rąk ekstremistów ginie około miliona ludzi. Świadkiem tych wydarzeń jest Anna (Jowita Budnik) – polska ornitolog, która przyjechała do Afryki, aby prowadzić badania nad spadkiem populacji sępów w Rwandzie. Gdy zaczyna się ludobójstwo, Polka ratuje przed śmiercią młodą dziewczynę z plemienia Tutsi – Claudine (Eliane Umuhire). Anna umożliwia ocalonej ucieczkę do Polski. Po przylocie do kraju kobiety próbują otrząsnąć się z koszmarnych przeżyć, ale nie są w stanie wpisać się w rutynę codziennego życia. Pewnego dnia, po upływie kilku lat, Claudine decyduje się na powrót do ojczyzny. Anna postanawia wyruszyć wraz z nią w tę niezwykle emocjonalną podróż do w głąb Afryki i traumatycznych wspomnień.

Bilety: obowiązuja darmowe wejściówki

Dostępność:

  • pętla indukcyjna
  • audiodeskrypcja
  • napisy do filmu
  • tłumacz PJM

 

system dostarczany przez © biletyna.pl 2006-2022

do góry