przejdź do treści

Premie górskie najwyższej kategorii

Tłumacz Polskiego Języka Migowego dostępny codziennie w MIK

Data Godzina Miejsce

Spotkanie z Jakubem Kornhauserem, laureatem 1. edycji Festiwalu Literackiego Znaczenia, rozmawia Filip Springer.
Spotkanie po wydarzeniu poprzedzającym - Znaleźć rytm. Eksperymentalna jazda przez miasto z Filipem Springerem i Jakubem Kornhauserem.
Zapisy: kasa@mik.waw.pl, decyduje kolejność zgłoszeń.

Dostępność:
Tłumacz Polskiego Języka Migowego

Wydarzenia w Warszawie odbywają się w ramach Festiwalu Literackiego Znaczenia (Wołomin 11 września) - więcej informacji znaczenia.pl

Jakub Kornhauser
Urodził się w 1984 roku w Krakowie. Poeta, prozaik, tłumacz, literaturoznawca, nauczyciel akademicki. Współzałożyciel i pracownik Ośrodka Badań nad Awangardą przy Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, adiunkt na Wydziale Filologicznym UJ. Opublikował cztery książki poetyckie, za Drożdżownię (2015) otrzymał Nagrodę im. Wisławy Szymborskiej. Ostatnio wydał monografię Preteksty, posłowia. Małe kanony literatury światowej (2019), tom poetycki Dziewięć dni w ścianie (2019), zbiór próz rowerowych Premie górskie najwyższej kategorii (2020) oraz przekłady opowiadań Gherasima Luki i wierszy Miroljuba Todorovicia. W 2021 roku wyda m.in. tom wierszy Krwotoki i wiewiórki oraz zbiór próz Kryteria uliczne. Współpracuje z Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie i Małopolskim Instytutem Kultury. Na portalu Małopolska To Go opisuje wyznaczone przez siebie trasy rowerowe i spacerowe.

Filip Springer
Pisarz i fotograf. Współpracuje z „Pismem”, „Znakiem” i „Dwutygodnikiem”. Autor reportaży poświęconych przestrzeni i architekturze, m. in. Miedzianka. Historia znikania, Wanna z kolumnadą, 13 pięter, Miasto Archipelag, Źle urodzone. Stypendysta Narodowego Centrum Kultury, Fundacji „Herodot” im. Ryszarda Kapuścińskiego i Miasta Stołecznego Warszawy. Nominowany do najważniejszych nagród literackich w kraju. Jego książki tłumaczone są na chiński, angielski, niemiecki, rosyjski i węgierski. Współtwórca Szkoły Ekopoetyki przy Instytucie Reportażu i festiwalu MiedziankaFest. Jego ostatnia książka Dwunaste: Nie myśl, że uciekniesz została nominowana do Nagrody Edytorskiej Pióro Fredry 2019 oraz do Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida. Pracuje obecnie nad książką o przemianach krajobrazu spowodowanych kolejnymi etapami rewolucji przemysłowej.

 

system dostarczany przez © biletyna.pl 2006-2024

do góry