przejdź do treści

Swing Club - Andrzej Kowalski Quartet feat. The Whoop Group

Tłumacz Polskiego Języka Migowego dostępny codziennie w MIK

Data Godzina Miejsce

Wrześniowy koncert Swing Club, pierwszy po wakacyjnej przerwie zapowiada się niezwykle ciekawie i intrygująco. Co może wyniknąć z połączenia dwóch kwartetów: jazzowego i klasycznego saksofonowego? Dla słuchaczy same dobre rzeczy. Potęga brzmienia pięciu odmian saksofonów, klarnetów, gitary, kontrabasu, szeroko rozumianej perkusji.

Projekt Andrzej Kowalski Quartet & The Whoop Group to spotkanie dwóch wiodących w swoich dziedzinach zespołów młodego pokolenia (odpowiednio jazz i muzyka klasyczna). Oryginalna konfrontacja brzmień klasycznego kwartetu saksofonowego z kwartetem jazzowym (gitara, saksofon jazzowy, kontrabas i zestaw perkusyjny) sprawia, że jest to przedsięwzięcie absolutnie unikatowe w skali światowej. Projekt ten jest pomostem między dwoma gatunkami muzycznymi, które umiejętnie połączone tworzą całkowicie nową jakość, pomimo pokutujących często stereotypów o niemożliwych do pogodzenia różnicach.

Utwory prezentowane przez Andrzej Kowalski Quartet & The Whoop Group czerpią w takim samym stopniu zarówno z dorobku muzyki europejskiej, jak i jazzowej, co pozwala na zrównoważony wkład w materię interpretacyjną obu członów stanowiących niniejszy projekt, oraz równomierny przepływ myśli i doświadczeń między muzykami. Andrzej Kowalski – lider projektu, korzysta również z faktu, że członkowie zespołu posiadają doświadczenie w graniu na innych instrumentach, wykorzystywanych głównie w muzyce klasycznej, takich jak glockenspiel, marimba, klarnet B czy klarnet basowy. W związku z tym, korzystając cały czas z kameralnej, ośmioosobowej obsady, kompozytor prezentuje całą gamę barw i emocji za pomocą szerokiego spektrum środków wykonawczych i kompozytorskich, w niecodziennych zestawieniach instrumentacyjnych.

Andrzej Kowalski Quartet & The Whoop Group to płaszczyzna, na której spotkać mogą się przede wszystkim miłośnicy jazzu i muzyki klasycznej, lecz nie tylko. Projekt ten, dzięki swej intrygującej formule zachęci również publiczność, która nie miała dotychczas okazji obcować z tego rodzaju muzyką do zagłębienia się w świat nieoczywistych, intrygujących i wyrafinowanych dźwięków.

Dostępność:

  • Pętla indukcyjna

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury
Współfinansowanie: STOART
Patronat medialny: TVP Kultura

 

system dostarczany przez © biletyna.pl 2006-2024

do góry