przejdź do treści

BOVSKA – Open Sound

Tłumacz Polskiego Języka Migowego dostępny codziennie w MIK

Data Godzina Miejsce

WYKONAWCY
BOVSKA – śpiew, syntezator
Jan SMOCZYŃSKI – syntezatory, chórki
Paweł DOBROWOLSKI – perkusja, SPD-SX

BOVSKA
Jedno z największych muzycznych objawień 2016 roku. Bovska - absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Pierwszy nakład jej debiutanckiej płyty Kaktus wyprzedał się̨ w dwa dni, zyskując status Złotej Płyty, a jej utwory jeszcze przed premierą albumu biły rekordy popularności w internecie, gdzie dotychczas odtworzono je ponad 40 milionów razy. Tytułowa piosenka Kaktus była motywem przewodnim czołówki serialu stacji TVN „Druga Szansa”. Bovska jest współautorką swoich płyt, które stworzyła we współpracy z Janem Smoczyńskim (pianista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny, realizator dźwięku). Do tej pory ukazały się albumy: Kaktus, Pysk, Kęsy.
BOVSKA ma za sobą występy na najważniejszych festiwalach w kraju: Open’er Festival, Orange Warsaw Festival, Kraków Live Festival, Slot Art, Festiwal i Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Była też jedyną gwiazdą z Europy, na festiwalu Shimokitazawa Sound Cruising w Tokio w 2017 roku. Jej piosenka Na niby, promowała film „Narzeczony na niby”. Nominowana na MTV Music Awards 2016 w kategorii Najlepszy polski wykonawca. Podczas Fryderyków 2016 nominowana za Fonograficzny debiut roku oraz Fryderyki 2017 za drugi album Pysk w kategorii Elektronika. To co wyróżnia twórczość Bovskiej to również oryginalna, barwna warstwa plastyczna tworzonych projektów. Doceniło to jury Yach Film 2013, nominując do nagrody teledysk Long way w kategorii Zdjęcia oraz w roku 2016 teledysk Klik w kategorii Plastyczna aranżacja przestrzeni.
Artystka od początku zachwyca swoim wyrazistym, rozpoznawalnym wizerunkiem scenicznym. Oprawa wizualna jej projektów jest dopracowana i przemyślana - od konceptualnego wydawnictwa, poprzez stronę internetową i serię kameralnych nagrań, aż po imponujące muzycznie i scenograficznie koncerty. Oprócz komponowania Bovska zajmuje się grafiką i ilustracją. Jest projektantem wszystkich swoich albumów.
W kwietniu 2020, w czasie największego lockdownu z powodu pandemii, ukazał się czwarty album Artystki Sorrento.
21 czerwca 2021 roku miał premierę singiel Bovskiej Barometr. Co ciekawe, Barometr to pierwszy utwór nagrany z innym producentem niż Jan Smoczyński, z którym artystka dotychczas stworzyła 4 albumy. Za produkcję nowego singla odpowiada Duit, a zatem Barometr otwiera zupełnie nowe drzwi na muzycznej drodze Bovskiej.

Dostępność:
• Pętla indukcyjna
Osoby słabosłyszące (korzystające z pętli indukcyjnej) proszone są o zajmowanie miejsc zarezerwowanych w rzędzie 2.

 

system dostarczany przez © biletyna.pl 2006-2024

do góry