przejdź do treści

Open Sound - Koncert Ifi Ude

Tłumacz Polskiego Języka Migowego dostępny codziennie w MIK

Data Godzina Miejsce

Drogi Widzu! Przed zakupem prosimy o zapoznanie się z regulaminem sprzedaży oraz regulaminem udziału w wydarzeniach organizowanych przez Mazowiecki Instytut Kultury w okresie pandemii, a także wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia, które należy przekazać bileterowi w dniu wydarzenia. Materiały do pobrania: https://www.mik.waw.pl/bilety/

Ostatnie single Ifi takie jak Tato Tato czy Gdy dorosnę promują najnowszy album Ludevo, a teledysk do Tato Tato zdobył nagrodę Grand Prix w ogólnopolskim konkursie Grand Video Awards 2020.

Podczas koncertu Ifi Ude będzie używać elektroniki, takiej jak kontroler Ableton Live Push 2 oraz looper wokalny. To dzięki takim instrumentom, oryginalnemu brzmieniu jej głosu, interesującym muzykom towarzyszącym, muzyka Ifi ma swoje jedyne, niepowtarzalne brzmienie.

Wykonawcy
Ifi Ude
Bart Pałyga – wiolonczelista, multiinstrumentalista, improwizator. Specjalizuje się w grze na kilkunastu instrumentach etnicznych z całego świata. Prekursor użycia technik śpiewu gardłowego i alikwotowego w muzyce folkowej i rozrywkowej w Polsce.
Antoni Sojka – realizator dźwięku, producent muzyczny, a także autor tekstów i muzyki oraz wokalista.
Ifi Ude
Ifi to niezależna polska artystka o polsko-nigeryjskich korzeniach, która swobodnie przenika granice muzyki, sztuki i teatru. Niezwykle świadomie łączy wpływy kultury europejskiej i afrykańskiej. Eksperymentuje z muzyką na poziomie stylistyki, lecz sięga znacznie głębiej, niż bazując wyłącznie na multikulturowej podstawie. W jej utworach wyraźnie słychać elektroniczne motywy oraz nawiązywanie do tradycji etno oraz folku. W swoich utworach nie boi się poruszać tematów trudnych i takich, które zostawią nas z głową pełną wątpliwości.

Jej pierwsza płyta IFI UDE, która powstała dzięki finansowaniu społecznościowemu (crowdfunding), była nominowana do nagrody fonograficznej FRYDERYK za debiutu roku. Jest półfinalistka programu telewizyjnego Must Be The Music, wokalistka, performerka, autorka tekstów i muzyki. Napisała książkę dla dzieci „Zebra” (wyd. Poławiacze Pereł). Występuje w Polsce i za granicą, m.in. na festiwalach Opener, Woodstock, Ethno Jazz Festval (Polska), Fjúžn Festival (Słowacja), Art Geni Festival (Gruzja).

Współpracowała z Teatrem Polskim, Teatrem Pieśni Kozła (Wrocław), Szkockim Teatrem Narodowym (Glasgow), TR Warszawa. Zagrała w filmach Essencial Killing i 11 minut Jerzego Skolimowskiego. Ifi często współtworzy z artystami i producentami z całego świata, m.in. z Polly Scattergood (Kate Melua) i Jack Chown (Jessy Ware) z Londynu, Ori Avni z Tel Aviv’u, Zumbaland z Tibilisi. Razem z Andrzejem Krzywym współprowadziła telewizyjny program muzyczny „Od Opola do Opola”.

Obecnie Ifi Ude realizuje dwa projekty teatralne: Staff Only w reż. Katarzyny Kalwat (TR Warszawa) oraz Czarno To Widzę w reż. Ewy Kasprzyk (Teatr MY, Fundacja Omenaa Mensah). Fundusze ze sztuki Czarno To Widzę posłużą do budowy szkoły w Ghanie.

W 2020 roku artystka wydała kilka świetnie przyjętych utworów i wraz z zespołem finalizuje prace nad albumem Ludevo, którego premiera planowana jest na 2021. Pierwszy singiel Tato, tato z planowanej płyty ukazał się 4 marca br., a drugi Dusza miał premierę 23 kwietnia br.

Dostępność:
• Pętla indukcyjna
Osoby słabosłyszące (korzystające z pętli indukcyjnej) proszone są o zajmowanie miejsc zarezerwowanych w rzędzie 2.

Mazowiecki Instytut Kultury jest beneficjentem Fundusz Wsparcia Kultury, pomocy finansowej polskiego rządu skierowanej do sektora kultury podczas pandemii COVID-19.

 

system dostarczany przez © biletyna.pl 2006-2023

do góry