przejdź do treści

Swing Club - SALUTE TO SWING

Tłumacz Polskiego Języka Migowego dostępny codziennie w MIK

Data Godzina Miejsce

Drogi Widzu! Przed zakupem prosimy o zapoznanie się z regulaminem sprzedaży oraz regulaminem udziału w wydarzeniach organizowanych przez Mazowiecki Instytut Kultury w okresie pandemii, a także wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia, które należy przekazać bileterowi w dniu wydarzenia. Materiały do pobrania: https://www.mik.waw.pl/bilety/

Na ten fantastyczny koncert złożą się utwory oddające hołd wielkim artystom Złotej Ery Swingu. Nie ma lepszej jazzowej szkoły niż poznanie kompozycji George’a Gershwina, Leroy’a Andersona czy Glenna Millera. Do tego nostalgia ale i przebojowość ery swingu powodują, że z pełnym zachwytem podchodzimy do tej tradycji.

Gary Guthman przedstawi zorkiestrowane przez siebie przeboje legend muzyki jazzowej, między innymi Benny’ego Goodmana, Duke’a Ellingtona i Glenna Millera.
Ten koncert to nie tylko wspaniała historia swingu ale przede wszystkim doskonałe wykonania przebojów tej ery. Usłyszymy kultowe kompozycje Ray’a Noble’a, Louisa Primy, Lionela Hamptona, George Gershwina, Leroya Andersona, Glenna Millera, Louisa Armstronga, ale także wspaniały pokaz swingowych brzmień w aranżacjach lidera.
Mamy zatem ciekawe zestawy „medley” Benny’ego Goodmana, Duke’a Ellingtona, Harry’ego Jamesa i Glenna Millera ale także zestaw wielkich hitów jazzu: Stardust, Bye,Bye Blackbyrd, Lush Life a nawet szlagierowego Besame Mucho.
W tę niezwykłą, pełną wrażeń muzyczną podróż zabiorą nas: znakomity trębacz i aranżer - Gary Guthman, fantastyczna wokalistka - Sasha Strunin oraz zespół równie uznanych muzyków, w którego skład wchodzą: Filip Wojciechowski – fortepian, Mateusz Dobosz – kontrabas i Cezary Konrad - perkusja.

Wykonawcy:
GARY GUTHMAN QUARTET & SASHA STRUNIN
Gary Guthman – trąbka
Sasha Strunin – wokal
Filip Wojciechowski – fortepian
Mateusz Dobosz – gitara basowa, kontrabas
Cezary Konrad - perkusja

GARY GUTHMAN - trąbka
Wielokrotnie współpracował jako lider i solista z takimi zespołami jak: Stan Kenton, Louis Bellson, Dorsey Brothers Big Band, Clark Terry oraz Bee Gees, a także z artystami jak m.in: Tom Jones, Aretha Franklin, Paul Anka, Ginger Rogers, Dionne Warwick, Frankie Avalon, Burt Bacharach, Tony Bennett, Roger Whitaker, Michel Legrand, Neil Sadaka, Michael Bublé. Skomponował i zorkiestrował setki aranżacji wykonywanych przez najlepsze orkiestry amerykańskie i kanadyjskie m.in: Toronto Symphony, National Arts Centre Orchestra, Winnipeg Symphony, Vancouver Symphony, Calgary Philharmonic, Portland Symphony, Austin Symphony, New York Pops (Carnegie Hall). Z jego aranżacji korzystały m.in: National Champion Bands and Orchestras i Stan Kenton Orchestra (1975-1980). Oprawę muzyczną zamawiały u niego niejednokrotnie takie programy jak: ITV In Concert Series, Celebrity Review, The Palace, oraz Tommy Banks Show.
www.garyguthman.com

SASHA STRUNIN - wokal
Wokalistka o prawdziwie słowiańskiej duszy, urodziła się w wielonarodowej rodzinie o artystycznych konotacjach. Jej rodzice, rosyjski bas-baryton Igor Strunin oraz ukraińska mezzosopranistka Vita Nikołajenko, to soliści Teatru Wielkiego w Poznaniu. Sasha odebrała staranne wykształcenie w ogólnokształcącej szkole muzycznej (klasa fortepianu), pobierając lekcje śpiewu najpierw u swojej mamy, a później w klasie wokalnej Marzeny Osiewicz. W tym czasie intensywnie występowała na wielu scenach polskich i europejskich rozwijając swoją karierę wokalną. Ukończyła Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu w 2013 r. (wydział fotografii). W 2016 ukazał się album „Woman In Black”, który jest formą muzycznej autobiografii artystki skomponowanej specjalnie dla niej przez Gary Guthmana. W 2019 odbyła się premiera projektu „Autoportrety” z poezją Mirona Białoszewskiego i muzyką Gary Guthmana.
www.sashastrunin.com

Filip Wojciechowski – fortepian.
Jeden z niewielu muzyków, którzy w swojej karierze znakomicie łączą jazz i muzykę klasyczną. Laureat wielu konkursów, m.in.: Claude Kahn Competition w Paryżu oraz specjalna nagroda na XIII Międzynarodowym Konkursie im. F. Chopina. Koncertuje jako solista w Europie, Ameryce, Azji w renomowanych miejscach jak Filharmonia Berlińska, Tokyo International Forum i Opera w Monte Carlo.

Mateusz Dobosz – gitara basowa, kontrabas.
Absolwent Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie, prężnie działający kontrabasista i gitarzysta basowy w dziedzinie muzyki klasycznej, jazzowej i improwizowanej. Współpracuje z orkiestrami symfonicznymi, zespołami kameralnymi i jazzowymi oraz występuje w spektaklach teatralnych w Teatrze Żydowskim, Och-Teatrze i Teatrze Polonia w Warszawie. Członek zespołu Nowy Stwór Mazowiecki oraz współtwórca Vitis Music Sfera Festival.

Cezary Konrad – perkusja.
Według rankingu magazynu „Jazz Forum” od 1992 roku stale utrzymuje status najlepszego perkusisty w Polsce. Koncertował m.in. z muzykami takimi jak: Randy Brecker, Susan Weinert Didier Lockwood, Karrin Allyson, Deborah Brown, Mino Cinelu, Joe de Franco, Volker Greve, Gary Guthman, Omar Hakim, Paul Imm, Pat Metheny, Nippy Noya, Leszek Możdżer, Tomasz Stańko oraz w grupie Włodek Pawlik Trio (Grammy 2014 za album „Night in Calisia”).

Dostępność:
• Pętla indukcyjna
Osoby słabosłyszące (korzystające z pętli indukcyjnej) proszone są o zajmowanie miejsc zarezerwowanych w rzędzie 2.

Mazowiecki Instytut Kultury jest beneficjentem Fundusz Wsparcia Kultury, pomocy finansowej polskiego rządu skierowanej do sektora kultury podczas pandemii COVID-19.

 

system dostarczany przez © biletyna.pl 2006-2022

do góry