przejdź do treści

Wojtek Mazolewski Trio | Przestrzeń JAZZU/Space of JAZZ

Tłumacz Polskiego Języka Migowego dostępny codziennie w MIK

Data Godzina Miejsce

Drogi Słuchaczu! Przed zakupem prosimy o zapoznanie się z regulaminem sprzedaży oraz regulaminem udziału w wydarzeniach organizowanych przez Mazowiecki Instytut Kultury w okresie pandemii, a także wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia, które należy przekazać bileterowi w dniu wydarzenia. Materiały do pobrania: https://www.mik.waw.pl/bilety/kasa.html


Przestrzeń jazzu / Space of jazz to cykl koncertów prezentujących czołowych polskich muzyków poruszających się w nurcie szeroko rozumianego jazzu. Jako miłośnicy muzyki jazzowej stwarzamy na Elektoralnej miejsce spotkań z artystami, miejsce w którym wybrzmi osobista nuta jazzu, miejsce, w którym artyści otworzą przed publicznością swoją wewnętrzną przestrzeń, a odbiorca będzie mógł przeżywać muzykę w świadomy sposób. Stwarzamy przestrzeń na wymianę energii między muzykami a publicznością. Każdy z nas porusza się w wewnętrznej przestrzeni myśli, odczuć, emocji. Każdy artysta poszukując piękna stwarza swoją wewnętrzną przestrzeń, w której odkrywa siebie i tym samym definiuje świat. Muzyka daje nam szansę na uczestnictwo, wgląd w świat muzyków i przestrzeń drugiej osoby. Muzyki nie można dotkną, zobaczyć. Jedyną definiująca jednostką jest czas. Muzyka odbywa się w czasie. Ten czas spędzimy z artystami:

Wojtek Mazolewski Trio

Wojtek Mazolewski - polski gitarzysta basowy i kontrabasista jazzowy, jeden z współtwórców yassu. Zanim rozpoczął swoją przygodę z muzyką improwizowaną, grał punk rocka. Występował w formacjach yassowych, takich jak: Inżynier Kaktus i Arythmic Perfection. Zyskał popularność jako lider zespołów Pink Freud, Bassisters Orchestra, Freeyo, Wojtek Mazolewski Quintet.

Wojtek Mazolewski od wielu lat urzeka publiczność na całym świecie swoim niepowtarzalnym, muzycznym alfabetem. Wśród kilkunastu projektów, tego wybitnego polskiego kontrabasisty na szczególną uwagę zasługuje Wojtek Mazolewski Quintet.

18 listopada wystąpi Wojtek Mazolewski Trio. Z towarzyszącymi mu muzykami zaprezentuje materiał stworzony w trudnym czasie pandemii oraz utwory z ostatniej płyty When Angels Fall, płyty nawiązującej do fascynacji ikoną polskiego jazzu Krzysztofem Komedą. Zapraszamy na wyjątkową możliwość obcowania z dźwiękami kierującymi odbiorcę do wewnętrznej przestrzeni, która tworzy wszystko wokół. Tajemniczo brzmiące dźwięki, budujące odczucie nieskończoności, przestrzeni, dające odbiorcy odczucie wyjątkowość i nadziei.

Wydarzenie z pętlą indukcyjną.

 

system dostarczany przez © biletyna.pl 2006-2020

do góry