przejdź do treści

Czytanie performatywne III, "My" E. Zamiatin, reż. Maksymilian Nowak (AT Warszawa)

Tłumacz Polskiego Języka Migowego dostępny codziennie w MIK

Data Godzina Miejsce

„(...)O co ludzie – od powijaków – modlili się, męczyli? Żeby ktoś raz na zawsze wytłumaczył im, co to jest szczęście – a potem przykuł ich do tego szczęścia łańcuchem.”

Rok 3000. Państwo Jedyne wyrosło i przewyższyło wszystkie poprzednie formy cywilizacji, znalazło bowiem drogę do uniwersalnego szczęścia. Człowiek w końcu został uwolniony od przymusu podejmowania ciągłych decyzji – drogę życiową każdego numeru Państwa Jedynego ustala bowiem Urząd Opieki. Ludzie uwierzyli i oddali się najwyższej formie cywilizacji, dlatego teraz żyją w zagwarantowanym przez nią szczęściu, jedności i zgodzie. Delta – 503, konstruktor Integralu – statku kosmicznego mającego rozpowszechnić wspaniałe dziedzictwo Panstwa Jedynego w każdym zakątku kosmosu. Kiedy jednak ostateczne zwycięstwo jest blisko, bohater zapada na nieuleczalną chorobę – duszę, która staje na jego drodze do szczęścia. Czy uda mu się wyleczyć z duszy i osiągnąć ostateczne szczęście?

Czy wolna wola jest tylko przeszkodą na drodze do osiągnięcia globalnego szczęścia? Dokąd prowadzi bezgraniczna wiara w strukturę społeczną? Czy człowiek pozbawiony wyobraźni jest jeszcze człowiekiem?

TWÓRCY:

REŻYSERIA: Maks Nowak

SCENOGRAFIA : Maciej Strzałkowski – Rajca, Stefania Strzałkowska – Rajca

MUZYKA: Paulina Atmańska

WSPÓŁPRACA CHOREOGRAFICZNA: Barbara Songin

WSPÓŁPRACA DRAMATURGICZNA: Stefania Strzałkowska – Rajca

OBSADA:

Robert Czerwiński, Zbigniew Konopka, Hubert Fiebig, Marta Parzychowska, Maciej Żmijewski

dyskusja Człowiek a technologia, gość: dr Ewa Drygalska (Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie)

dr Ewa Drygalska – historyczka filmu, wykładowczyni PJATK, gdzie prowadzi zajęcia z teorii mediów i sztuki nowych mediów. Wprowadza innowacyjne rozwiązania technologiczne do instytucji publicznych. Pomysłodawczyni pierwszego muzealnego hackathonu Hack Art MNW. Pracowała w Muzeum Narodowym w Warszawie jako specjalistka ds. treści cyfrowych oraz w Muzeum Fryderyka Chopina jako koordynatorka ekspozycji multimedialnej.

Wejściówki do odbioru w Punkcie Informacyjnym MIK (nr tel. 783 708 380)

 

system dostarczany przez © biletyna.pl 2006-2020

do góry